بى عيب مهدی طارمی mehdi taremi varzeshi-Football iran

بى عيب: مهدی طارمی mehdi taremi varzeshi-Football iran – bartar Football iran tim Football perspolis

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری انگشتتان را در چشم مردم نکنید , نقش پررنگ تلویزیون نسبت به توزیع اندوه

یک برنامه‌ساز با اشاره نقش پررنگ تلویزیون نسبت به توزیع اندوه، اعتقاد است: احساس می‌کنم بعضی وقت‌ها بعضی همکاران من انگشتشان را توی چشم مردم می‌کنند، جهت اینکه

انگشتتان را در چشم مردم نکنید , نقش پررنگ تلویزیون نسبت به توزیع اندوه

نقش پررنگ تلویزیون نسبت به توزیع اندوه؛ انگشتتان را در چشم مردم نکنید

عبارات مهم : برنامه

یک برنامه ساز با اشاره نقش پررنگ تلویزیون نسبت به توزیع اندوه، اعتقاد است: احساس می کنم بعضی وقت ها بعضی همکاران من انگشتشان را توی چشم مردم می کنند، جهت اینکه اشکشان را دربیاورند. این راحت ترین راه هست. توصیه می کنم انگشتتان را در چشم مردم نکنید تا اشکشان را دربیاورید.

فواد صفایان پور در گفت وگو با ایسنا، راجع به عملکرد تلویزیون در ایام رمضان اظهار کرد: متأسفانه خنداندن مردم کار سخت و دشواری است ولی به نظر می آید نایاب هم نیست. امکان پذیر است که باز هم خندوانه دیگر و دورهمی دیگر بوجود بیاید ولی نیاز به ایده، طراحی خوب و در عین حال جفت و جور کردن شرایط دارد.

این برنامه ساز با تأکید بر لزوم ایجاد فضای خوش حالی در تلویزیون آنهم در مناسبتی مانند ایام رمضان اظهار کرد: یادم می آید در سری اول و دوم برنامه «هزارداستان» که خود من آن را ساختم، تصمیم من برنامه ساز و مدیران این بود که برنامه ای بسازیم که درست است که تراژدی زندگی آدم ها را بیان می کند ولی محصول نهایی و آن چیزی که امروز وجود دارد حال خوش باشد. زمانی که شروع به طراحی این برنامه کردم، نخستین ایدئولوژی که جهت برنامه داشتم این بود که اگر قرار است راجع به بخش تلخ زندگی افراد صحبت کنیم داستان هایی را گزینش کنیم که پایانش یک اتفاق درستی باشد که آن افراد امروز در آن قرار گرفتند و حالشان خوب هست. فکر می کنم یک مقدار برنامه ساز و آن کسی که طراح است اگر با یک متد که نهایت حال خوش داشته باشد پیش برود نتیجه ی بهتری خواهد گرفت.

این کارگردان در ادامه اظهار کرد: احساس می کنم بعضی وقت ها بعضی همکاران من انگشتشان را توی چشم مردم می کنند جهت اینکه اشکشان را دربیاورند. این راحت ترین راه هست. توصیه می کنم انگشتتان را در چشم مردم نکنید تا اشکشان را دربیاورید. فضای معنوی اشک شوق دارد، اشک غم دارد، این جهانی که آفریده شده است تمام امکاناتش در اختیار ما قرار داده شده است جهت اینکه زندگی خوبی کنیم.

در زندگی خوب کجا قرار است غم باشد. من نمی توانم این مسأله را گردن تلویزیون بیندازم. هنگامی که ایده و هیچ سفارشی نسبت به برنامه ای که حال مردم را خوب بکند وجود ندارد، هنگامی که که یک سری معذوریت ها در سیستم برنامه سازی مان وجود دارد و ملاحظاتی که بر ما به عنوان دستورالعمل وجود دارد، طبیعتا دست و بال آدم بسته می شود. تا مادامی که سفارش دهنده به من می گوید جهت من «خندوانه» بساز همین اتفاق می افتد. تا مادامی که ما نیروی انسانی متخصص را جذب نکنیم همین خواهد بود. من با اطمینان می گویم نیروی متخصص خوب وجود دارد. هنگامی که که آن نیروی انسانی متخصص عنوانش را در تیتراژ نمی گذارند و می گویند پولت را بگیر و کارت را بکن همین اتفاق می افتد. خوب است که کمی انصاف، شهامت و جسارت و در عین حال کمی اعتماد به نفس نسبت به خودمان و اعتماد به نفس نسبت به تلویزیون و همین طور نسبت به دیگران بدهیم.

وی راجع به برنامه های ماه رمضان اعتقاد است: امسال که گذشت کاری نمی توان کرد. امیدواریم کمی حواسمان به مردم باشد که حالشان بد هست. کمی اگر مراعات کنیم اتفاقات خوب می تواند بیفتد، به نظر می آید کمی هم باید از مردم خواهش کنیم که بخواهند حالشان خوب باشد. این خواستن یعنی اینکه تا زمانی که آن برنامه هایی که اشک مردم را درمی آورد مخاطب دارد و مردم آن را می بینند، یعنی اینکه مشتری دارند. بنابراین آن برنامه ها تولید می شوند و هنگامی که که روزی آن برنامه ها مشتری نداشته باشند و مردم آن ها را تماشا نکنند طبیعتا برنامه ساز فکر می کند که حالا باید قدم بعدی را بردارد و کار تازه کند. کار تازه چیست، کار تازه نیاز جامعه هست، نیاز جامعه چیست؟ شادی.

انگشتتان را در چشم مردم نکنید , نقش پررنگ تلویزیون نسبت به توزیع اندوه

صفاریان پور در بخش دیگری از گفت وگوی خود گفت: خیلی متأسفم جهت برنامه های ماه مبارک رمضان از این همه غم و اندوهی که به غم و اندوه های حقیقی مان اضافه می کند. خیلی متأثرم، درست است که این ها واقعیت های جامعه است ولی این را در اینترنت و اطلاع رسانی عمومی می بینیم و قبول دارم که تلویزیون نقش دارد و باید این نقش را انجام دهد. ولی این نقش پررنگ نسبت به این همه توزیع اندوه به مردم کارکرد درستی نیست. خوشحالم از اینکه خندوانه مجددا به راه افتاد. خیلی خوشحالم به علت اینکه کمی حال خوش را ترویج می کند. ولی مابقی برنامه ها حتی برنامه هایی که من سال های پیش کار کردم فضای غم بار متأثرکننده ای دارند. امیدوارم که خندوانه ها در برنامه های مناسبتی ماه مبارک رمضان زیاد شوند.

وی راجع به جای خالی سریال های طنز در تلویزیون و ایام رمضان، گفت: حیرت انگیز است در دوره هایی که تلویزیون، تلویزیون نیرومند و زورمندی بود مهمترین اتفاق که می افتاد این بود که در ماه مبارک رمضان ما سریال طنز داشتیم و در شب های قدر فرم تلویزیون عوض کردن می کرد و طبیعتا خواسته همه مردم بود. سریال هایی که آقای عطاران کار می کرد باب میل جامعه بود و طنز بود. خیلی نمی توانم مدیران را مقصر بدانم که آیا تصمیم نمی گیرند این کار را کنند. زیاد می توانم مدیران پیشین را مقصر بدانم که نتوانستند طنزپردازهای خوب را شناسایی و تربیت کنند. امروز مدیران را شماتت نمی کنم چون نیروی متخصص کارآمد دستشان نیست و در عین حال شرایط شرکت صداوسیما جهت تولیدات انبوه، از نظر مالی مهیا نیست. بنابراین خیلی شرکت و مدیران امروز را مقصر نمی دانم.

فواد صفاریان پور در بخش نهایی گفت وگوی خود گفت: تلویزیون هنگامی که کارش را شروع کرد در تعریف اول جنبه سرگرمی و در وهله دوم جنبه اطلاع رسانی داشت. قطعا تلویزیون نیاز به تولید برنامه آسیب های اجتماعی دارد ولی این نیاز به این خاطر است که آن آسیب ها را کمتر و ساختن فرهنگ کند. بعد آن هم دوز مشخصی دارد. مابقی مستند هست؛ مستندی است که تعقل ما را به نظام آفرینش سنجاق کند. بقیه مسابقه، سرگرمی و نشاط هست، آن چیزی که در همه جای دنیا از آن استفاده می کنند ولی به نظر می آید ما بلد نیستیم و البته خنداندن مردم کار دشواری است.

واژه های کلیدی: برنامه | خندوانه | تلویزیون | ماه رمضان | تلویزیون | غم و اندوه | اخبار فرهنگی و هنری

انگشتتان را در چشم مردم نکنید , نقش پررنگ تلویزیون نسبت به توزیع اندوه

انگشتتان را در چشم مردم نکنید , نقش پررنگ تلویزیون نسبت به توزیع اندوه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz